Kanaltek

Kazısız Teknolojiler

CIPP - ISI

Kanalın içerisine polyester bazlı bir kumaş (liner), emprenyelendikten (birtakım reçine ve Kimyasal ilavelerinin yedirilmesi) sonra mevcut boru hattına çekilir, Hortum şeklindeki kumaş şişirilerek gerginleştirilir, Isıtılarak, sıcak su/buhar ile kürlenerek sertleştirilir,

FOLD & FORM

Bir makara üzerinde sarılı olan HDPE/PVC astarın mevcut iki baca arasına vinç yardımı ile yerleştirilmesi sonrası buhar ile astarın ısıtılarak, astar borunun genleşmesi (dairesel kesit şeklini alması) sonucu mevcut boruların iç yüzeyinin yeniden astarlanması işlemidir.

CIPP - UV

Reçine emdirilmiş cam fiber örgülü astarın mevcut iki baca arasına yerleştirilmesi ve mevcut boru iç cidarını sıkıca saracak şekilde Ultraviole (UV) ışığı ile sertleştirilmesi işlemidir.

teknoloji

Neden Rehabilitasyon ?

Boru hattını baştan sona tek parça olarak sağlamlaştırır. Boru bağlantı noktalarındaki kırık, çatlak, sızma ve kaçaklar engellenir. Sürtünmeyi azaltır, akış hızı artar. Paslanma tamamen ortadan kalkar. Boru kayma ve ötelenmeleri sona erer. Uzun ömürlüdür, 50 yıl kullanım ömrüne sahiptir. Malzemelerin esnek olması nedeni ile üstten gelen darbelere, depreme ve toprak kaymalarına karşı dayanıklıdır. Kazı ve hafriyat gerektirmez; toz/toprak kirliliği yaratmaz. İnfiltrasyon ve exfiltrasyonu engeller, toprağın yeniden canlanması hızlanır. Hızlı ilerlenir, kısa sürede çok metraj yapılır. Trafik akışını engellemez. Çevreyi rahatsız etmez; gürültü kirliliği yaratmaz. Ekonomiktir.

TR